Personuppgiftspolicy

Vi vill informera dig om vår policy som beskriver hur vi behandlar personuppgifter och cookies.

Läs mer

Så spelas SHL säsongen 19/20 – alla matcher

Foto: JESSICA GOW/TT / TT NYHETSBYRÅN

Frölunda ska försvara bucklan – Oskarshamn gör en historisk första säsong i högstaligan.

Här är alla matcher i SHL säsongen 19/20.

LÖRDAG 14 SEPTEMBER

15:15 Frölunda - Brynäs, Scandinavium

15:15 Skellefteå - Oskarshamn, Skellefteå Kraft Arena

15:15 Leksand - Malmö, Tegera Arena

18:00 Djurgården - Linköping, Hovet

18:00 Färjestad - Örebro, Löfbergs Arena

18:00 Växjö - Luleå, Coop Norrbotten Arena

18:00 Rögle - HV71, Catena Arena

TISDAG 17 SEPTEMBER

19:00 HV71 - Frölunda, Kinnarps Arena

19:00 Malmö - Rögle, Malmö Arena

19:00 Linköping - Brynäs, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Leksand, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Luleå, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Färjestad, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Djurgården, Vida Arena

TORSDAG 19 SEPTEMBER

19:00 Djurgården - Örebro, Hovet

19:00 Färjestad - Växjö, Löfbergs Arena

19:00 Frölunda - Linköping, Scandinavium

19:00 Rögle - Oskarshamn, Catena Arena

19:00 Leksand - Skellefteå, Tegera Arena

19:00 Luleå - HV71, Coop Norrbotten Arena

LÖRDAG 21 SEPTEMBER

15:15 Linköping - Rögle, Saab Arena

15:15 HV71 - Leksand, Kinnarps Arena

15:15 Brynäs - Färjestad, Gavlerinken Arena

18:00 Oskarshamn - Djurgården, Be-Ge Hockey Center

18:00 Malmö - Luleå, Malmö Arena

18:00 Växjö - Skellefteå, Vida Arena

18:00 Örebro - Frölunda, Behrn Arena

TISDAG 24 SEPTEMBER

19:00 Leksand - Brynäs, Tegera Arena

Klassikermötet Leksand-Brynäs Foto: DANIEL ERIKSSON / BILDBYRÅN

TORSDAG 26 SEPTEMBER

19:00 Färjestad - Malmö, Löfbergs Arena

19:00 Djurgården - HV71, Hovet

19:00 Örebro - Rögle, Behrn Arena

19:00 Luleå - Linköping, Coop Norrbotten Arena

19:00 Skellefteå - Frölunda, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Oskarshamn, Vida Arena

LÖRDAG 28 SEPTEMBER

15:15 Malmö - Örebro, Malmö Arena

15:15 Oskarshamn - Luleå, Be-Ge Hockey Center

15:15 Rögle - Leksand, Catena Arena

18:00 Frölunda - Färjestad, Scandinavium

18:00 Linköping - Växjö, Saab Arena

18:00 HV71 - Skellefteå, Kinnarps Arena

TISDAG 1 OKTOBER

18:00 Brynäs - Djurgården, Gavlerinken Arena

19:00 HV71 - Linköping, Kinnarps Arena

”E4-derbyt” HV71-Linköping Foto: JOSEFINE LOFTENIUS / BILDBYRÅN

TORSDAG 3 OKTOBER

19:00 Djurgården - Färjestad, Hovet

19:00 Oskarshamn - HV71, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Brynäs, Behrn Arena

19:00 Rögle - Luleå, Catena Arena

19:00 Leksand - Frölunda, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Linköping, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Malmö, Vida Arena

LÖRDAG 5 OKTOBER

15:15 Färjestad - Oskarshamn, Löfbergs Arena

15:15 Linköping - Malmö, Saab Arena

15:15 Brynäs - HV71, Gavlerinken Arena

15:15 Leksand - Växjö, Tegera Arena

18:00 Frölunda - Rögle, Scandinavium

18:00 Skellefteå - Örebro, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Luleå - Djurgården, Coop Norrbotten Arena

TORSDAG 10 OKTOBER

19:00 Malmö - Skellefteå, Malmö Arena

19:00 Färjestad - Leksand, Löfbergs Arena

19:00 Oskarshamn - Frölunda, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Växjö, Behrn Arena

19:00 Luleå - Brynäs, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Djurgården, Catena Arena

LÖRDAG 12 OKTOBER

15:15 Djurgården - Malmö, Hovet

15:15 Örebro - Oskarshamn, Behrn Arena

15:15 Frölunda - Luleå, Scandinavium

15:15 Växjö - Rögle, Vida Arena

18:00 HV71 - Färjestad, Kinnarps Arena

18:00 Skellefteå - Brynäs, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Leksand - Linköping, Tegera Arena

TORSDAG 17 OKTOBER

19:00 Brynäs - Oskarshamn, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Skellefteå, Hovet

19:00 Linköping - Örebro, Saab Arena

19:00 Frölunda - Växjö, Scandinavium

19:00 Luleå - Leksand, Coop Norrbotten Arena

19:00 Färjestad - Rögle, Löfbergs Arena

19:00 Malmö - HV71, Malmö Arena

LÖRDAG 19 OKTOBER

15:15 Färjestad - Luleå, Löfbergs Arena

15:15 Frölunda - Malmö, Scandinavium

15:15 Rögle - Skellefteå, Catena Arena

15:15 Leksand - Djurgården, Tegera Arena

18:00 Oskarshamn - Linköping, Be-Ge Hockey Center

18:00 Växjö - Brynäs, Vida Arena

18:00 Örebro - HV71, Behrn Arena

TISDAG 22 OKTOBER

19:00 Skellefteå - Luleå, Skellefteå Kraft Arena

Skellefteå-Luleå Foto: OLA WESTERBERG / BILDBYRÅN

TORSDAG 24 OKTOBER

19:00 Brynäs - Rögle, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Frölunda, Hovet

19:00 Malmö - Oskarshamn, Malmö Arena

19:00 Linköping - Färjestad, Saab Arena

19:00 HV71 - Växjö, Kinnarps Arena

19:00 Leksand - Örebro, Tegera Arena

LÖRDAG 26 OKTOBER

15:15 Brynäs - Leksand, Gavlerinken Arena

15:15 Djurgården - Oskarshamn, Hovet

15:15 Frölunda - Skellefteå, Scandinavium

18:00 Färjestad - HV71, Löfbergs Arena

18:00 Luleå - Malmö, Coop Norrbotten Arena

18:00 Rögle - Örebro, Catena Arena

18:00 Växjö - Linköping, Vida Arena

TISDAG 29 OKTOBER

19:00 Brynäs - Malmö, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Rögle, Hovet

TORSDAG 31 OKTOBER

19:00 Växjö - Leksand, Vida Arena

19:00 Linköping - HV71, Saab Arena

19:00 Malmö - Frölunda, Malmö Arena

19:00 Luleå - Rögle, Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Färjestad, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Djurgården, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Oskarshamn - Brynäs, Be-Ge Hockey Center

LÖRDAG 2 NOVEMBER

15:15 HV71 - Oskarshamn, Kinnarps Arena

15:15 Brynäs - Frölunda, Gavlerinken Arena

15:15 Malmö - Leksand, Malmö Arena

15:15 Rögle - Linköping, Catena Arena

18:00 Örebro - Skellefteå, Behrn Arena

18:00 Färjestad - Djurgården, Löfbergs Arena

18:00 Växjö - Luleå, Vida Arena

TORSDAG 14 NOVEMBER

19:00 Färjestad - Brynäs, Löfbergs Arena

19:00 Djurgården - Luleå, Hovet

19:00 Frölunda - Örebro, Scandinavium

19:00 Linköping - Leksand, Saab Arena

19:00 HV71 - Rögle, Kinnarps Arena

19:00 Skellefteå - Växjö, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Malmö - Oskarshamn, Malmö Arena

LÖRDAG 16 NOVEMBER

15:15 Linköping - Djurgården, Saab Arena

15:15 Leksand - HV71, Tegera Arena

15:15 Luleå - Oskarshamn, Coop Norrbotten Arena

15:15 Växjö - Färjestad, Vida Arena

18:00 Brynäs - Skellefteå, Gavlerinken Arena

18:00 Örebro - Malmö, Behrn Arena

18:00 Rögle - Frölunda, Catena Arena

TORSDAG 21 NOVEMBER

19:00 Rögle - Färjestad, Catena Arena

19:00 Frölunda - Leksand, Scandinavium

19:00 HV71 - Djurgården, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Brynäs, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Växjö, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - Skellefteå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Linköping, Behrn Arena

LÖRDAG 23 NOVEMBER

15:15 Malmö - Brynäs, Malmö Arena

15:15 Linköping - Frölunda, Saab Arena

15:15 Oskarshamn - Färjestad, Be-Ge Hockey Center

18:00 Skellefteå - Rögle, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Djurgården - Växjö, Hovet

18:00 Leksand - Luleå, Tegera Arena

TISDAG 26 NOVEMBER

19:00 HV71 - Örebro, Kinnarps Arena

TORSDAG 28 NOVEMBER

19:00 Brynäs - Linköping, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården- Leksand, Hovet

19:00 Färjestad - Skellefteå, Löfbergs Arena

19:00 Frölunda - Oskarshamn, Scandinavium

19:00 Luleå - Örebro, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Malmö, Catena Arena

19:00 Växjö - HV71, Vida Arena

Skånederbyt Rögle-Malmö Foto: NILS JAKOBSSON / BILDBYRÅN

LÖRDAG 30 NOVEMBER

15:00 Leksand - Rögle, Tegera Arena

15:15 Oskarshamn - Växjö, Be-Ge Hockey Center

15:15 Skellefteå - Malmö, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Örebro - Djurgården, Behrn Arena

18:00 Färjestad - Frölunda, Löfbergs Arena

18:00 HV71 - Brynäs, Kinnarps Arena

18:00 Linköping - Luleå, Saab Arena

TORSDAG 5 DECEMBER

19:00 Frölunda - Djurgården, Scandinavium

19:00 HV71 - Luleå, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Skellefteå, Saab Arena

19:00 Malmö - Färjestad, Malmö Arena

19:00 Rögle - Brynäs, Catena Arena

19:00 Leksand - Oskarshamn, Tegera Arena

19:00 Växjö - Örebro, Vida Arena

LÖRDAG 7 DECEMBER

15:15 Oskarshamn - Örebro, Be-Ge Hockey Center

15:15 Frölunda - HV71, Scandinavium

15:15 Skellefteå - Leksand, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Brynäs - Växjö, Gavlerinken Arena

18:00 Malmö - Linköping, Malmö Arena

18:00 Luleå - Färjestad, Coop Norrbotten Arena

TISDAG 17 DECEMBER

19:00 Djurgården - Brynäs, Hovet

19:00 HV71 - Malmö, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Skellefteå Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Leksand, Behrn Arena

19:00 Växjö - Frölunda, Vida Arena

19:00 Oskarshamn - Rögle, Be-Ge Hockey Center

TORSDAG 19 DECEMBER

19:00 Brynäs - Örebro, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Luleå, Scandinavium

19:00 Linköping - Oskarshamn, Saab Arena

19:00 Malmö - Djurgården, Malmö Arena

19:00 Leksand - Färjestad, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - HV71, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Rögle - Växjö, Catena Arena

LÖRDAG 21 DECEMBER

15:15 Malmö - HV71, Malmö Arena

TORSDAG 26 DECEMBER

15:15 Linköping - Malmö, Saab Arena

15:15 HV71 - Leksand, Kinnarps Arena

15:15 Rögle - Färjestad, Catena Arena

18:00 Brynäs - Oskarshamn, Gavlerinken Arena

18:00 Skellefteå - Örebro, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Växjö - Djurgården, Vida Arena

18:00 Luleå - Frölunda, Coop Norrbotten Arena

LÖRDAG 28 DECEMBER

15:15 Djurgården - Skellefteå, Ericsson Globe

15:15 Färjestad - Luleå, Löfbergs Arena

15:15 Frölunda - Växjö, Scandinavium

15:15 Malmö - Rögle, Malmö Arena

15:15 Örebro - HV71, Behrn Arena

18:00 Oskarshamn - Linköping, Be-Ge Hockey Center

18:00 Leksand - Brynäs, Tegera Arena

MÅNDAG 30 DECEMBER

19:00 HV71 - Frölunda, Kinnarps Arena

19:00 Brynäs - Malmö, Gavlerinken Arena

19:00 Luleå - Leksand, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Djurgården, Catena Arena

19:00 Linköping - Örebro, Saab Arena

19:00 Skellefteå - Färjestad, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Oskarshamn, Vida Arena

TORSDAG 2 JANUARI

18:00 Färjestad - Linköping, Löfbergs Arena

LÖRDAG 4 JANUARI

15:15 Luleå - Linköping, Coop Norrbotten Arena

15:15 Frölunda - Rögle, Scandinavium

15:15 Växjö - Brynäs, Vida Arena

18:00 Malmö - Örebro, Malmö Arena

18:00 Oskarshamn - Djurgården, Be-Ge Hockey Center

18:00 Leksand - Skellefteå Tegera Arena

TORSDAG 9 JANUARI

19:00 Brynäs - Rögle, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - HV71, Hovet

19:00 Oskarshamn - Luleå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Färjestad - Malmö, Löfbergs Arena

19:00 Örebro - Växjö, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Frölunda, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Leksand - Linköping, Tegera Arena

LÖRDAG 11 JANUARI

15:15 HV71 - Skellefteå, Kinnarps Arena

15:15 Färjestad - Oskarshamn, Löfbergs Arena

15:15 Linköping - Brynäs, Saab Arena

15:15 Rögle - Leksand, Catena Arena

18:00 Luleå - Djurgården, Coop Norrbotten Arena

18:00 Växjö - Malmö, Vida Arena

18:00 Örebro - Frölunda, Behrn Arena

TISDAG 21 JANUARI

19:00 HV71 - Linköping, Kinnarps Arena

19:00 Rögle - Skellefteå, Catena Arena

TORSDAG 23 JANUARI

19:00 Oskarshamn - Malmö, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Luleå, Behrn Arena

19:00 Frölunda - Brynäs, Scandinavium

19:00 Färjestad - Växjö, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Rögle, Saab Arena

19:00 Leksand - Djurgården, Tegera Arena

LÖRDAG 25 JANUARI

15:15 Frölunda - Malmö, Scandinavium

15:15 Linköping - Färjestad, Saab Arena

15:15 Rögle - HV71, Catena Arena

18:00 Brynäs - Luleå, Gavlerinken Arena

18:00 Skellefteå - Oskarshamn, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Djurgården - Örebro, Hovet

18:00 Växjö - Leksand, Vida Arena

TISDAG 28 JANUARI

19:00 HV71 - Färjestad, Kinnarps Arena

19:00 Malmö - Brynäs, Malmö Arena

TORSDAG 30 JANUARI

19:00 Djurgården - Frölunda, Hovet

19:00 Färjestad - Leksand, Löfbergs Arena

19:00 Luleå - Växjö, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Skellefteå, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - HV71, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Brynäs, Behrn Arena

Finalreprisen Djurgården-Frölunda Foto: JOHANNA LUNDBERG / BILDBYRÅN

LÖRDAG 1 FEBRUARI

15:15 Malmö - Luleå, Malmö Arena

15:15 Skellefteå - Linköping, Skellefteå Kraft Arena

15:15 Rögle - Oskarshamn, Catena Arena

15:15 Leksand - Frölunda, Tegera Arena

18:00 Brynäs - Djurgården, Gavlerinken Arena

18:00 Färjestad - Örebro, Löfbergs Arena

18:00 HV71 - Växjö, Kinnarps Arena

TISDAG 11 FEBRUARI

19:00 Brynäs - HV71, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Färjestad, Hovet

19:00 Örebro - Oskarshamn, Behrn Arena

19:00 Frölunda - Linköping, Scandinavium

19:00 Leksand - Malmö, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Luleå, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Rögle, Vida Arena

TORSDAG 13 FEBRUARI

19:00 Brynäs - Luleå, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Växjö, Hovet

19:00 Frölunda - Örebro, Scandinavium

19:00 HV71 - Rögle, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Leksand, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Malmö, Be-Ge Hockey Center

FREDAG 14 FEBRUARI

19:00 Färjestad - Skellefteå, Löfbergs Arena

LÖRDAG 15 FEBRUARI

15:15 Oskarshamn - Växjö, Be-Ge Hockey Center

15:15 Leksand - Luleå, Tegera Arena

15:15 Rögle - Frölunda, Catena Arena

18:00 Linköping - HV71, Saab Arena

18:00 Örebro - Skellefteå, Behrn Arena

18:00 Malmö - Djurgården, Malmö Arena

20:00 Färjestad - Brynäs, Löfbergs Arena

TISDAG 18 FEBRUARI

19:00 Örebro - Färjestad, Behrn Arena

19:00 Leksand - Rögle, Tegera Arena

19:00 Luleå - Malmö, Coop Norrbotten Arena

19:00 Skellefteå - Djurgården, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - HV71, Vida Arena

19:00 Brynäs - Linköping, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Oskarshamn, Scandinavium

TORSDAG 20 FEBRUARI

19:00 Djurgården - Leksand, Hovet

19:00 Färjestad - Frölunda, Löfbergs Arena

19:00 HV71 - Örebro, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Luleå, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Skellefteå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Rögle - Växjö, Catena Arena

Färjestad Frölunda Foto: MICHAEL ERICHSEN / BILDBYRÅN

LÖRDAG 22 FEBRUARI

15:15 Brynäs - Frölunda, Gavlerinken Arena

15:15 HV71 - Malmö, Kinnarps Arena

15:15 Luleå - Färjestad, Coop Norrbotten Arena

18:00 Skellefteå - Rögle, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Leksand - Oskarshamn, Tegera Arena

18:00 Örebro - Djurgården, Behrn Arena

18:00 Växjö - Linköping, Vida Arena

TISDAG 25 FEBRUARI

19:00 Djurgården - Brynäs, Hovet

19:00 Frölunda - Leksand, Scandinavium

19:00 Oskarshamn - Färjestad, Be-Ge Hockey Center

19:00 Malmö - Linköping, Malmö Arena

19:00 Skellefteå - HV71, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Rögle - Örebro, Catena Arena

19:00 Växjö - Luleå, Vida Arena

TORSDAG 27 FEBRUARI

19:00 Brynäs - Skellefteå, Gavlerinken Arena

19:00 Färjestad - Rögle, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Frölunda, Saab Arena

19:00 HV71 - Djurgården, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Oskarshamn, Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Malmö, Behrn Arena

19:00 Leksand - Växjö, Tegera Arena

LÖRDAG 29 FEBRUARI

15:15 Djurgården - Oskarshamn, Hovet

15:15 Luleå - Frölunda, Coop Norrbotten Arena

15:15 Malmö - Färjestad, Malmö Arena

18:00 HV71 - Brynäs, Kinnarps Arena

18:00 Rögle - Linköping, Catena Arena

18:00 Skellefteå - Leksand, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Växjö - Örebro, Vida Arena

TISDAG 3 MARS

19:00 Brynäs - Växjö, Gavlerinken Arena

19:00 Färjestad - HV71, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Djurgården, Saab Arena

19:00 Frölunda - Skellefteå, Scandinavium

19:00 Luleå - Rögle, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Leksand, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - Örebro, Be-Ge Hockey Center

TORSDAG 5 MARS

19:00 Djurgården - Luleå, Hovet

19:00 Rögle - Brynäs, Catena Arena

19:00 HV71 - Oskarshamn, Kinnarps Arena

19:00 Örebro - Linköping, Behrn Arena

19:00 Leksand - Färjestad, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Malmö, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Frölunda, Vida Arena

LÖRDAG 7 MARS

15:15 Frölunda - HV71, Scandinavium

15:15 Brynäs - Leksand, Gavlerinken Arena

15:15 Linköping - Skellefteå, Saab Arena

15:15 Malmö - Växjö, Malmö Arena

18:00 Luleå - Örebro, Coop Norrbotten Arena

18:00 Färjestad - Djurgården, Löfbergs Arena

18:00 Oskarshamn - Rögle, Be-Ge Hockey Center

TISDAG 10 MARS

19:00 Djurgården - Rögle, Hovet

19:00 Färjestad - Linköping, Löfbergs Arena

19:00 Malmö - Frölunda, Malmö Arena

19:00 HV71 - Luleå, Kinnarps Arena

19:00 Oskarshamn - Brynäs, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Leksand, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Växjö, Skellefteå Kraft Arena

TORSDAG 12 MARS

19:00 Brynäs - Örebro, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Djurgården, Scandinavium

19:00 Linköping - Oskarshamn, Saab Arena

19:00 Luleå - Skellefteå, Coop Norrbotten Arena

19:00 Leksand - HV71, Tegera Arena

19:00 Rögle - Malmö, Catena Arena

19:00 Växjö - Färjestad, Vida Arena

Logga in för att följa

Det är gratis och går snabbt!