Gå till innehåll

Hoppsan!

Ett tekniskt fel har uppstått. Din skärm är smalare än innehållet på denna sida. Vill du visa Expressen i ett bättre anpassat format?

Du kan alltid välja vilket format sidan ska visas i, i sajtens sidfot.

Rashford hackad efter orden om värvningen

Marcus Rashford och Jadon Sancho.
Foto: CARL RECINE / REUTERS BILDBYRÅN
Marcus Rashford.
Foto: KIERAN MCMANUS/BPI/SHUTTERSTOCK / KIERAN MCMANUS/BPI/SHUTTERSTOCK SHUTTERSTOCK
Foto: KIERAN MCMANUS/BPI/SHUTTERSTOCK / KIERAN MCMANUS/BPI/SHUTTERSTOCK SHUTTERSTOCK
Foto: CARL RECINE / REUTERS BILDBYRÅN

Jadon Sancho är på väg till Manchester United.

Då blev Marcus Rashford hackad på Twitter.

”God morgon alla”, skriver han.

Det har gått mer än ett år sedan de första uppgifterna om att Manchester United försökte värva Jadon Sancho från Borussia Dortmund kom.

Därefter har Borussia Dortmund nobbat fler mångmiljonbud men under onsdagskvällen kom rapporter om att Sancho är helt klar för Manchester United.

Om Sancho går till Manchester United blir han lagkamrat med landslagskompisen Marcus Rashford och just Rashford verkar vilja skynda på affären. Eller?

Marcus Rashford: ”God morgon”

På Twitter skrev en användare en uppmaning till Manchester United om att presentera Jadon Sancho och Marcus Rashfords officiella konto svarade ”Ja”.

Twitter-inlägget fick snabb spridning innan det togs bort och Marcus Rashford skrev:

”Ett litet hack och jag är tillbaka. God morgon alla”.

Både Jadon Sancho och Marcus Rashford har fått snålt med speltid hittills i EM. Deras England möter Ukraina i kvartsfinal.

Annons | Svenska spel sport & Casino AB

Få 100 kr i bonus – bli kund och spela på sport!
Den som vet mest, vinner mest.
Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se
Till Oddset