Matchen mellan Mike Tyson och Roy Jones Jr var Tysons första på 15 år.
Den tidigare tungviktsmästaren har spenderat de senaste månaderna med att träna upp sig igen, och de som följt hans utveckling har häpnat över bilderna som 54-åringen lagt upp och över hans fysik. Så pass att flera inför nattens match uttryckt oro för Jones säkerhet.
Domarna bedömde dock matchen som oavgjord och efteråt frågade intervjuaren Jim Gray om Jones varit rädd för att bli skadad.
Då avbröts han av Tyson.
– Jag var rädd för att jag skulle bli skadad! Jag har inte fajtats på 20 år, han slutade för bara tre år sedan. Varför bryr sig ingen om mig? säger han i intervjun som sändes på Viaplay.
Mike Tyson: ”Jag är en nybörjare”
Tysons utspel får både Jones och Gray att brista ut i skratt.
– Ingen tror att en jätte kan falla, säger Gray som direkt får svar på tal av Tyson.
– Jag har inte gjort det här på 15, 16 år. Jag är ingen jätte, jag är en nybörjare, säger han.
Jones i sin tur medger att han kunnat bli skadad i samband med matchen, men säger samtidigt att det inte var någonting som avskräckt honom.
– Jag är inte någon som ger upp. Jag kör på hela vägen till slutet, även om de får bära ut mig på bår.