Hoppsan!
Ett tekniskt fel har uppstått. Din skärm är smalare än innehållet på denna sida. Vill du visa Expressen i ett bättre anpassat format?
Du kan alltid välja vilket format sidan ska visas i, i sajtens sidfot.
Ett tekniskt fel har uppstått. Din skärm är smalare än innehållet på denna sida. Vill du visa Expressen i ett bättre anpassat format?
Du kan alltid välja vilket format sidan ska visas i, i sajtens sidfot.
Premium: Bilderna avslöjar narkotikagrossisten Rawa Majids innersta krets.
Gängledarna bär guldringar med rävmotiv för att visa sin lojalitet mot den ”Kurdiska räven”.
De flögs i business class för att besöka honom i utlandet och återvände sedan för att styra hans verksamhet i Sverige, enligt misstankarna.
Männens egna resebilder visar prickskytte med tunga vapen på en militärbas – och Rawa Majids vardag på flykt från svenska polisen.
Är du redan prenumerant, logga in för att läsa. Logga in
Få tillgång till hela Expressens digitala värld. Alla läsare kan använda den fria provperioden en gång. Därefter är priset 89 kr/mån. Digital tillsvidareprenumeration. Ingen bindningstid – säg upp när du vill.
Allt detta ingår:
• Expressen.se och Expressen–appen – obegränsad tillgång till alla artiklar
• E-tidning och korsord alla dagar
• Alla artiklar på skonahem.se, halsoliv.se, levaochbo.se, teknikensvarld.se, mama.nu, alltomresor.se, amelia.se och alltommat.se
• Dela din prenumeration med upp till 3 personer
Genom att klicka på “STARTA PREMIUM” godkänner du Bonnier News AB:s (org.nr. 559080-0917) prenumerationsvillkor för Expressen Premium och bekräftar att du tagit del av personuppgiftspolicy. Av tekniska skäl kan ett belopp på 1 kr komma att reserveras på ditt konto, men betalas tillbaka inom kort.