Sedan premiären av Netflixserien ”Familjen Bridgerton” 25 december har den streamats av miljontals människor världen över, och därtill blivit en stor snackis.
I serien förekommer flera sexscener – som sedan tidigare har mottagit viss kritik. Sexscenerna har nu även letat sig ut på porrsajter världen över. Något som upprör både Netflix och skådespelarna som är inblandade, uppger en källa för The Sun.
Särskilt utsatta är skådespelarna Brits Phoebe Dynevor och Regé-Jean Page som tillsammans syns i en väldigt intim scen i serien.
– Det har varit särskilt jobbigt för Phoebe och Regé-Jean, två unga skådespelare som skrev på för rollen för resten av sitt liv, och som inte räknade med att bli exploaterade på det här sättet.
– Netflix har jobbat outtröttligt för att jaga de här piraterna och ta bort allt material som felaktigt använder sig av eller inkräktar sig på deras immaterialrätt. Alla som överväger att försöka göra det kommer få känna på kraften av jordens största strömningstjänst som är emot dem, säger källan till The Sun.