Det är redan en profiltät säsong av ”Celebrity ex on the beach” och i det fjärde avsnittet ansluter den tidigare ”Paradise hotel”-profilen Emma Hellström, 26, till villan i Brasilien.
Hon tas emot väl på en dejt med Arvid Stenbäcken, 27, som hon också säger att hon tidigare har haft sex med.
– Jag och Arvid är ju väldigt bra vänner. Och så jobbar vi ihop och så låg vi några gånger, säger Hellström i programmet.
Berättar nu att de inte ens pussats
Det är blandade känslor över att Hellström anländer till villan. I huset finns Stenbäckens exflickvän Bella Andersson, 25, som inte vill välkomna den nya deltagaren med en kram. Andersson och Hellström har tidigare varit bra vänner.
– Men jag kan säga så här att jag var i alla fall besviken. Så kände jag, säger Bella Andersson.
Men trots att det sägs i programmet att Hellström och Stenbäcken har haft ihop det, berättar 27-åringen nu något annat.
”Jag och Emma har nog inte ens pussats.. inte ens på snurra flaskan under Paradise hotel”, skriver Stenbäcken i ett meddelande.
Emma Hellström: ”Känslor inblandade”
Hellström har även haft ihop det med Dennis Mlivic som också är med i programmet. Och där verkar det finnas några känslor kvar.
– Det har ju varit känslor inblandade. Vi båda har ju ett tycke för varandra eller har haft. Jag har tycke för honom fortfarande, säger Emma Hellström i programmet.
Expressen har sökt Emma Hellström som avböjer att kommentera