Orlando Bloom och Katy Perry hyllar svenska baby-uppfinningen
Inte ens Hollywoodstjärnor slipper undan vabbandet. Tur det finns prylar som underlättar! På Instagram hyllar nu superparet Orlando Bloom och Katy Perry en svensk snor-uppfinning:
”Att vara förälder är galet, men vår dotter kan åtminstone andas på nätterna”, skriver Orlando.
Vi är många föräldrar som vabbar just nu och till och även i Hollywood torkas det snor, tröstas och ges hostmedicin.
Skådespelaren Orlando Bloom, 44, och artisten Katy Perry, 37, fick sitt första gemensamma barn i augusti 2020. Dottern Daisy är nu drygt 1 år och föräldrarna har fått användning av svenska nässugen från Näs-Frida.
I en kommentar på företagets Instagram-konto sätter skådespelaren ord på det många av oss känner:
”Jag har sugit så mycket snor med den här saken, Katy och jag turas om att se vem av oss som kan få ut den längsta snorkråkan. Hittills vinner hon, eller om det betyder att hon förlorar? Hehe, att vara förälder är galet, men vår dotter kan åtminstone andas på nätterna”.
Orlando Bloom har förutom dottern Daisy även sonen Flynn, 10, från sitt äktenskap med Miranda Kerr.
LÄS OCKSÅ: RS-virus 2021/2022! Symptomen att hålla koll på + det kan du göra
LÄS OCKSÅ: Här är ditt mammaliv Ashley Graham: ”Jag vill normalisera amning”