Mello-stjärnan Samir säljer sin lägenhet
Kolla in i Mello-stjärnans lägenhet på Södermalm.
”Bada naken”- Samir säljer sekelskifteslyan för 2,5 miljoner.
För det får du även överta hans specialbyggda säng!
Melodifestivalens storfavorit Samir Badran, 25, och hans låt ”Bada nakna” var finaltippad men gick i stället till andra chansen. Det var i duon Samir & Viktor (modebloggaren Viktor Frisk) Samir uppträdde på scenen och badade i vatten med bar överkropp, till många tittares glädje.
- Det känns sjukt bra ändå, vi är inte ute än, sa Samir efter sändningen.
Nu säljer han sin sekelskifteslägenhet från 1910 mitt i trendiga SoFo på Södermalm i Stockholm. Det är en 1,5-rummare på 33 kvadratmeter med tidstypiska detaljer som originalgolv, djupa fönsternischer och högt i tak.
”Nu ska jag flytta” skriver Samir, som för tillfället befinner sig i Thailand, på sin Instagram.
LÄS MER: Kolla in i Gert och Tanja Fylkings lyxiga våning
Från det stora rummet som har två höga fönster mot den lugna gården finns en specialbyggd loftsäng som man kan få på köpet om man vill. Det mindre rummet, som egentligen är tänkt som ett sovrum, kan användas till walk in closet, matsalsrum eller som ett extra sovrum.
Samir blev känd för svenska folket när han deltog i ”Paradise Hotel” 2013. Och i år blev andra året han deltog i melodifestivalen, 2015 kom han och Viktor till final med låten ”Groupie”. Dessutom är han storbloggare hos Expressen.
Samir har som utgångspris begärt 2 595 000 kronor. Tar man en rundtur i Samirs lägenhet kan man konstatera att han gillar flaggor väldigt mycket. Och kolla in Stockholmsduschen!
LÄS MER: Kändishemmen som såldes 2015