Vill du kontakta Damernas Världs redaktion, komma i kontakt med kundservice eller vill köpa annonser? Här hittar du alla kontaktuppgifter.
Vill du kontakta Damernas Världs redaktion, komma i kontakt med kundservice eller vill köpa annonser? Här hittar du alla kontaktuppgifter. Foto: Jason Lloyd-Evans / Magasin - Damernas Värld

Kontakta oss

Vill du kontakta Damernas Världs redaktion, komma i kontakt med kundservice eller vill köpa annonser? Här hittar du alla kontaktuppgifter.

Prenumeration och kundservice

Vill du prenumerera på Damernas Värld? Då hittar du våra erbjudanden här.

Har du en fråga om din prenumeration eller premie? Kontakta kundtjänst här.

Du kan även nå vår kundtjänst på telefon: 08-454 95 13. De har öppet vardagar 8-18.

Vill du få vårt fullspäckade nyhetsbrev gratis? Signa upp dig här. 

Om Damernas Värld

Damernas Värld ger dig koll på allt inom mode och skönhet. Från trenderna och plaggen som gäller just nu (och hur du stylar dem stilsäkert!) till fördjupning och guidning inom skönhet med sylvass expertis – bara för dig! 

Damernas Värld har funnits sedan 1944 och är Sveriges största modemagasin.

Vill du komma i kontakt med redaktionen:
red@dv.bonnier.se 

Vill du annonsera i Damernas Värld?

Vill du annonsera i Damernas Värld eller göra ett samarbete med oss? Då är det Filippa Wijkström (filippa.wijkstrom@bonniernews.se) och hennes säljteam du ska kontakta. Detsamma gäller om du vill göra en tävling eller utlottning på sajten eller i samarbete med någon av våra bloggar.

Postadress:
Damernas Värld/STYLEBY
Bonnier News
105 44 Stockholm

Budadress:
Damernas Värld/STYLEBY
Gjörwellsgatan 30 (Lastkaj A)
112 60 Stockholm

Besöksadress:
Gjörwellsgatan 30
105 44 Stockholm

Kontakta Damernas Värld

Chefredaktör & ansvarig utgivare (print):
Jonna Bergh
jonna.bergh@dv.bonnier.se

Redaktionschef
Jenny Bergquist
jenny.bergquist@dv.bonnier.se

Modechef
Lisa Pettersson
lisa.pettersson@dv.bonnier.se

Digital chef
Hannah Sjöström
hannah.sjostrom@mag.bonnier.se

Redaktör webb, mode, hållbarhet
Marika Cederlund
marika.cederlund@mag.bonnier.se 

Redaktör inredning och mat
Nina Hampusson
nina.hampusson@mag.bonnier.se 

Skönhetsredaktör
Anja Skeppe Grahn
anja.skeppe.grahn@mag.bonnier.se 

Layout
Camilla Samuelsson
camilla.samuelsson@mag.bonnier.se 

Ansvarig formgivare
Camilla Samuelsson
camilla.samuelsson@bonniernews.se

Ansvarig utgivare digitalt
Stina Abenius
stina.abenius@bonniernews.se 

Marknadschef
Helena Gustafsson
helena.gustafsson@mag.bonnier.se

Annonschef
Filippa Wijkstrom
filippa.wijkstrom@bonniernews.se

Influencer-ansvarig
Daniel Troyse
daniel.troyse@bonniernews.se

Kontakta tidningsredaktionen
Telefon: 08-736 53 00

Dataskydd
Vill du komma i kontakt med Bonnier Magazines & Brands dataskyddsombud? Kontakta dataskyddsombud@mag.bonnier.se 

Mer information angående dataskydd hittar du här.

Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska.

Läs mer

5 nr av Damernas Värld + solskydd & necessär för endast 199 kr. Köp nu!