Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

TIDNINGEN
KRÖNIKÖRER
BLOGGARE
Storlek på text:
Skriv ut text
Foto: Jim Young Foto: Jim Young

Hemmanationen har tagit första OS-guldet

Annons:
Läs mer om OS 2012
Senaste artiklarna
Superbilderna
Fakta och resultat

ETON DORNEY. En hungrande och törstande nations frustrerade längtan och begär är över. Det första OS-guldet för hemmanationen Storbritannien levererades av damernas tvåa utan styrman, under fullkomligt öronbedövande jubel vid roddstadion i Eton Dorney utanför London på onsdagen.

Det var tjejerna Helen Glover och Heather Stanning som blev nationens stolthet.

Allt medan guldhoppen har fallit ett efter ett har nationens iver, längtan och förtvivlan stigit. Men i semifinalerna häromdagen visade roddarna att det var i Eton Dorney det kan hända.

Britter i tiotusental hade vallfärdat till frälsningen. Läktarna, som tar 16 000 åskådare, och i princip all övrig yta längs vattnet var ett kokande, skrikande, skakande hav av unionsflaggor, stirriga blickar och – slutligen – himmelsk glädje.

Annons:
MEST LÄSTA PÅ SPORTEXPRESSEN.SE
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:
OS-BLOGGEN
Annons:
                              
Mest lästa om OS 2012
Annons:
Senaste nytt
Annons:
MEDALJHOPPEN I OS
OS-stjärnorna
Mest lästa om OS 2012
MEST LÄST I DAG
                              
Guldhjältarna
FUSKARNA
                              
MEST SETT I DAG
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader