Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

TIDNINGEN
KRÖNIKÖRER
BLOGGARE
Storlek på text:
Skriv ut text
Foto: Chris Keane Foto: Chris Keane

Åskväder ställde till det för Carl Petterson

Annons:

KIAWAH ISLAND, SOUTH CAROLINA. Den tredje rundan i golfens PGA-mästerskap i South Carolina slutfördes inte på grund av åska.

Svenske Carl Pettersson som delade ledningen efter två dagar med Tiger Woods, USA och Vijay Singh, Fiji, hann med åtta hål. Pettersson gjorde en birdie och en bogey innan tävlingen avbröts.

Singh hade två birdies på sina sju hål medan Woods hade tre bogeys på lika många hål.

Rory McIlroy, Nordirland, hann spela nio hål – och storspelade med fem birdies och en bogey. McIlroy och Singh delar ledningen, Pettersson ligger fyra och är två slag efter. Peter Hanson är näst bäste svensk, fyra slag efter.

Annons:
MEST LÄSTA PÅ SPORTEXPRESSEN.SE
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:
Senaste nytt
SILLY SEASON - SENASTE NYTT
Annons:
PÅDDEN MED OLSSON & EKWALL
AGENDASÄTTARNA
Senaste nytt
Annons:
POKER
Annons:
SPELA SPEL
Senaste nytt
FOTBOLL
FOTBOLL
POKER
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader