Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Storlek på text:
Skriv ut text

Svensk skeppare saknas - föll från fartyg

Annons:

ATEN. En svensk skeppare i 70-årsåldern uppges ha ramlat av ett litet tankfartyg söder om den grekiska ön Kythera.

– Han var själv ombord på tankfartyget och fick tekniska problem imorse, vi letar efter honom just nu, säger en polisman från den marina polisen på Kythera.

Först meddelade den marina polisen i Kythera att de hittat den svenska mannen. Men nu kommer uppgifter på att mannen ännu inte har hittats.

– Han var själv ombord på tankfartyget och fick tekniska problem imorse, vi letar efter honom just nu, säger en polisman från den marina polisen på Kythera.

Det finns inga uppgifter om varför mannen ramlade av tankfartyget.

– Två kustbevakningsfartyg är i området, liksom ett antal privata skepp som hjälper till i sökandet. Väderförhållandena är bra, säger en talesperson för den grekiska ministern som ansvarar för handelsflottan till nyhetsbyrån AFP.

 

 

 

Annons:
MEST LÄST I DAG
Annons:
Annons:
Annons:
Senaste nytt
SPORT
Annons:
EXTRA
Mest läst i dag
BLOGG
Annons:
SPORT
ALLT OM MODE
REBECCA STELLA SIMONSSONS BLOGG
Annons:
DAGENS MAGASIN
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader