Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Storlek på text:
Skriv ut text
LEKSAK FØR STORA OCH SM. Med en iPad får föräldrarna lite tid för sig själva. Christofer Sundell, 36, och Linda Sundell, 29, har en iPhone som dottern Leia, 4, redan lärt sig. "Hon kan sjukt mycket, det är helt otroligt. Det är ju som en leksak både för barnet och för en själv", säger Linda. Nu kommer de nog att köpa en iPad också Foto: Stefan Forsell LEKSAK FØR STORA OCH SM. Med en iPad får föräldrarna lite tid för sig själva. Christofer Sundell, 36, och Linda Sundell, 29, har en iPhone som dottern Leia, 4, redan lärt sig. "Hon kan sjukt mycket, det är helt otroligt. Det är ju som en leksak både för barnet och för en själv", säger Linda. Nu kommer de nog att köpa en iPad också Foto: Stefan Forsell

Expressen iPad-app i topp direkt

Annons:
Tidigare artiklar
Expressen blev första svenska dagstidning på iPad med uppdaterade nyheter.
Och intresset är stort!
Appen gick direkt upp i topp över mest nedladdade svenska appar just nu.
I Expressens nyhetsapp kan läsaren välja mellan att bläddra i tidningen som på papperet, eller läsa de senaste nyheterna i en iPadupplaga.
I iPad-upplagan visas också de bästa tv-klippen och bildspelen.
Apple väntas lansera iPad i Sverige vilken dag som helst nu.
- Ännu är det förhållandevis få som har en iPad i Sverige, och vi vet ganska lite om hur läsarna vill läsa nyheter på iPad, säger Expressens editionschef Viveka Hansson.

Fortsätter utveckla

- Nu ska vi fortsätta att utveckla våra appar, tillsammans med läsarna.
De användare som uppgraderat sin iPad till senaste versionen, iOS 4.2 kan nu i starten uppleva problem.
- Men vi jobbar med att åtgärda det. Ofta fungerar det om appen startas om, säger Expressens IT-chef Fredrik Johansson.
Expressens appar ligger just nu både etta och tvåa på Appstores topplista över nedladdade appar just nu. Etta är nyhetsappen, med magasinet EXTRA som god tvåa.
Annons:
MEST LÄST I DAG
Annons:

Blir ingen tågstrejk: "Kärvt in till slutet"

Tågstrejken, som Seko hotat med, är avblåst Så blir nya lönen.

Det här handlar strejken om

Kommunal har gått i strejk Striden står om löneökningar och arbetsvillkor.

Hur drabbas du? Mejla strejkkollen@expressen.se Eller #strejkkollen på Twitter

Annons:
Annons:
Senaste nytt
SPORT
Annons:
NÖJE
Mest läst i dag
BLOGG
Annons:
ALLT OM MODE
Mitt kök
REBECCA STELLA SIMONSSONS BLOGG
Annons:
DAGENS MAGASIN
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader