Hitta drömresan

Massor av Sistaminuten finns här!

Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Storlek på text:
Skriv ut text

Stjärnornas sexlek mitt i skyltfönstret

Annons:
FAKTA

Tidigare skandaler i ”Ballar av stål”

Tv-programmet ” Ballar av stål ” utsatte flera kändisar för förolämpningar under premiären av ”Arn” - innan de blev utkastade. Jan Guillou som kallades ett hopplöst fall är nu kritisk till programmet.
– Det är smaklöst, säger han till Expressen.
I juli hade programmet polisanmälts tre gånger – bland annat efter att tv-teamet försökt checka in en kortväxt man som bagage på Bromma flygplats. Nu träder ”väskmannen” fram – och försvarar programmet som nu utreds av åklagare.
Statsminister Fredrik Reinfeldt träffades rakt i ansiktet av vattenattacken. Överfallet – som skedde mitt framför ögonen på livvakterna, var en del i humorprogrammet ”Ballar av stål” ett humorprogram som vid den händelsen producerades av SVT.

Läs också
Här är tv-stjärnornas sexlek inför chockade förbigående. Det såg ut som att de hade riktigt sex - i skyltfönstret. - Det handlar om provokationer i vardagsmiljö, säger Dan Panas, presschef på Kanal 5.
Bara ben i vädret och en naken rumpa som guppade upp och ner i en stor bred säng.
Det var ett hett omslingrande kärlekspar, mer eller mindre nakna som fick flera förbigående på Sveavägen i Stockholm att stanna till under lunchtid i går.
- Det var ett par som tyckte att vi hade så mysiga sängar att de ville rumla runt lite och prova den, säger Peter Andersson som äger Sovabutikerna i Stockholm.
Han skrattar och tycker att det är väl alla kunders rätt att prova sängarna innan de köper. Men han ändrar sig sedan. Det var inte på riktigt.
- Det såg så jäkla verkligt ut, säger en kille som hajade till.
Han var en av många som reagerade på scenen i skyltfönstret.

Skulle provliggas

Redan för några dagar sedan fick Peter Andersson veta att en av hans sängar skulle provliggas.
- Jag visste inte exakt vad de skulle göra, men jag visste att det var något, berättar han.
Sexleken som chockade många av de förbigående vid lunchtid är en del i det skandalomsusade humorprogrammet "Ballar av stål" som ska sända i Kanal 5 till vintern.
- Det handlar om provokationer i vardagsmiljö. Vi vill se hur folk reagerar på situationer som till vardags kan tyckas extrema, men i rätt sammanhang blir det roligt, förklarar Dan Panas, presschef på Kanal 5.
Vilka var det som låg i sängen och hade de sex?
Statsministern fick vatten i ansiktet. Foto: Stefan Söderström - Det är två skådespelare som är bekanta ansikten för många. Och visst skulle det se ut som att de hade sex, men det var inte på riktigt, säger Panas.
Är de ihop?
- Inte vad jag känner till, men som skådespelare ingår det att de ska hantera alla typer av scener, förklarar han.
Och det såg verkligt ut, det tyckte många av de förbigående.
- Men det är inte tillåtet att komma in och prova våra sängar på det viset på riktigt, förklarar Peter Andersson.
MEST LÄST PÅ EXPRESSEN.SE/NÖJE
Annons:
Annons:
SPELA SPEL
Senaste nytt
Annons:
WEBBTEST
Annons:
MEST LÄST I DAG
Annons:
MEST SETT I DAG
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Din rättelse:
Ajax loader

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Din rättelse:
Ajax loader