Här är början på slutet.
Natten till söndag stod Swedish House Mafia på scen - bara timmar efter att de meddelat världen att de lägger ner till hösten.
Kolla in klippet från den maffiga konserten här ovan.
Det var en sorgens dag, för i lördags meddelade den världsberömda trion Swedish House Mafia att de lägger ner.
"I dag vill vi dela med oss till er att turnén vi snart ska ut på kommer att bli vår sista. Vi vill tacka varenda en av er för att ni varit med oss på den här resan. We came, we raved, we loved", skrev trion på sin hemsida.
Senare samma kväll stod de på scen i London under Radio 1's Hackney Weekend i London, en musikfestival i dagarna två arrangerad av BBC.
Här ovan ser du klippet från den maffiga scenshowen till låten "Greyhound", som inledde trions spelning. Responsen från publiken var, som vanligt, enorm. Och inte konstigt det när trions visuella äventyr exploderar framför de lyckliga på plats.
Slut på 42 minuter
När Summerburst arrangerades på Stadion i Stockholm spelade både Axwell och Sebastian Ingrosso. De avslöjade då i SVT:s direktsändning att Swedish House Mafia står på scen i Friends Arena i Solna den 24 november. Sebastian Ingrosso beskrev spelningen som "århundradets fest".
På måndagen släpptes biljetterna, som såldes slut på 42 minuter. En extraspelning den 23 november sattes snabbt in. Biljetterna till den konserten släpps på tisdagen.
Karl Ohlsén Pettersson på arrangören Stureplansgruppen Live:
- Vi visste att det var ett populärt evenemang, men vi är överväldigade över responsen, säger han till Expressens Lina Broström och fortsätter:
"Det fungerar inte"
– Det här är den sista Sverige-spelningen för dem som grupp. Jag har svårt att se att det skulle bli något mer, det fungerar inte med deras agenda.
Swedish House Mafias dubbelfest på Friends Arena blir två av trions sista spelningar. Fler konserter kommer att meddelas i augusti, går det att läsa på gruppens hemsida.
Axwell, Steve Angello och Sebastian Ingrosso har gjort musik och dj:at tillsammans under ett antal år. Swedish House Mafia bildade de 2010.
Bland trions mest kända hits finns "Save the world" och "Miami 2 Ibiza". I slutet av 2011 spelade svenskarna för ett utsålt Madison Square Garden.