Hitta drömresan

Massor av Sistaminuten finns här!

Fixa fint i hemma

Guider & inspiration till trädgård & hem.

Storlek på text:
Skriv ut text
FEST. Robyn bjuder hela Peace & Love på fest när hon ställer sig på scenen. Publiken hoppar och flyger och det är bara att hänga med. Foto: Jesper Frisk/Rockfoto FEST. Robyn bjuder hela Peace & Love på fest när hon ställer sig på scenen. Publiken hoppar och flyger och det är bara att hänga med. Foto: Jesper Frisk/Rockfoto

Robyn: "Jag kanske inte ska ha några barn"

Annons:
FAKTA

 Robyns galna år


Förutom att turnera flitigt i både Sverige och utomlands släpper Robyn tre album i år. De spelas i princip in under året. "Body talk pt 1" som släpptes den 14 juni har redan sålt guld.
"Body talk pt 2" släpps i slutet av sommaren och innehåller samarbeten med bland annat Snoop Dogg och Kleerup. Arbetet med det tredje albumet pågår just nu.

Läs mer om
BORLÄNGE. Robyn är artisten som helst uttrycker sig på scen och på skiva.
Men i en öppenhjärtig intervju med Expressen berättar hon nu om framgångarna, 30-årskrisen och sitt tvivel inför att bilda familj.
- Jag kanske inte ska ha barn, säger Robyn.

Robyn anländer till Peace & Love strax före klockan 18 på torsdagskvällen. Efter en timme på rummet dyker hon upp i receptionen iklädd en tight grå klänning.
- Det är bara bra med mig. Det ska bli roligt att spela. Jag har spelat mycket de senaste åren och lärt mig att uppskatta det, säger sångerskan som lagt världen under sina fötter med hit efter hit.
Trots det är det här, i Sverige, som hon känner sig hemma.
- Många tror att jag flyttat, men jag har aldrig gjort det. Alla mina vänner, familjen och de jag jobbar med är i Stockholm, säger Robyn.

"Jag är förlovad"

Familjen är något som hon aldrig velat prata om, likaså är resten av hennes privatliv heligt. Tidigare har det skrivits att Robyn förlovat sig med kampsportaren Olof Inger som varit hennes kärlek sedan många år.
Och för Expressen lättar sångerskan och låtskriverskan en smula på förlåten och berättar:
- Jag är förlovad. Men jag har inga direkta bröllopsplaner.
Hon berättar också om tankarna kring 30-årskrisen.
- Det är ett sjukt negativt ord. Jag tänker på åldern jättemycket, men inte negativt. Det är mer vad man som tjej ställs inför livsval när man blir äldre, det är spännande.

"Kanske inte ska ha barn"

Robyn och fortsätter:
- Jag pratar om det utifrån skivan. Vi har många sätt att organisera oss för att göra livet lättare när det gäller äktenskap eller annat. När jag fyllde 30 började jag tänka på hur mitt liv skulle se ut de kommande 30 åren. Jag kanske inte ska ha barn.
Hela tre skivor släpper hon i år, den första "Body talk pt 1" är ute och den andra "Body talk pt 2" kommer i slutet av sommaren.
- Det finns en låt med Kleerup och en med Snoop Dogg bland annat. Jag tar in folk i min värld, samarbeten handlar inte om att ta in andra för att få inspiration, säger Robyn som vore det självklart.
Annons:
MEST LÄST PÅ EXPRESSEN.SE/NÖJE
Annons:
Annons:
Senaste nytt
Annons:
EXTRA
EXTRA
Annons:
EXTRA
BLOGG
EXTRA
Annons:
WEBBTEST
WEBBTEST
MEST LÄST I DAG
BLOGG
MEST SETT I DAG
BLOGG
WEBBTEST
BILDEXTRA
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader