Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Storlek på text:
Skriv ut text
Den franska skvallertidningen Closer hävdar på sin hemsida att de i dag fredag kommer att publicera bilder på Kate Middleton topless. Foto: Faksimil från Closermag.fr/SPLASH Den franska skvallertidningen Closer hävdar på sin hemsida att de i dag fredag kommer att publicera bilder på Kate Middleton topless. Foto: Faksimil från Closermag.fr/SPLASH

Topless-bilder på Kate Middleton upprör

Annons:

En fransk tidning publicerar i dag vad de påstår är toplessbilder på Kate Middleton.

Hertiginnan av Cambridge har informerats om publiceringen som gjort henne "nedstämd", skriver Daily Mail.

"Se otroliga bilder den blivande drottningen av England som du aldrig sett henne förut...", skriver tidningen Closer på sin sajt.

Det är den franska skvallertidningen Closer som på sin hemsida hävdar att man i dag fredag kommer att publicera bilder på Kate Middleton topless.

På tidningens hemsida finns i skrivande stund en bild som visar Kate Middleton när hon är i färd med att ta av sig sin bikinitopp.

På sajten skriver Closer:

"Världsexklusivt; Kate och William i Provence: Oh my God!"

På sajten skriver man också:

"Se otroliga bilder den blivande drottningen av England som du aldrig sett henne förut... och som du aldrig kommer att se henne igen."

Var på semester

Bilderna, om det visar sig att de stämmer, är sannolikt tagna under Kate Middletons semester i Provence i Frankrike tillsammans med sin man, prins William.

Paret bodde då på ett privat slott som ägs av prins Williams släkting lord Linley, skriver Daily Mail.

Fotografen har därför sannolikt använt sig av en kamera med ett kraftigt objektiv och fotat in på privat mark.

Prinsparet fick information om publiceringen under deras besök i Kuala Lumpur. De blev bedrövade över informationen:

– De blev nedstämda över intrånget i deras privatliv – om det är så att det har skett ett intrång, säger en källa till The Sun.

Vrider tillbaka klockan

Ingen av de större brittiska tidningarna har visat bilderna. Closer ägs italienska Mondadori, som i sin tur drivs av den tidigare italienska presidenten Silvio Berlusconis bolag Finivest, uppger Daily Mail.

Saken är extra känslig för prins William, vars mamma, Diana, dödades efter att ha jagats av paparazzofotografer i Paris.

– Den här händelsen vrider tillbaka klockan 15 år, säger en källa inom brittiska hovet till Daily Mail.

Överväger åtgärder

Closers redaktör, Laurence Pieau, säger till Daily Mail att prins Harry kommer att känna sig "mindre ensam" nu. Uttalandet anspelar på bilder på Harry, prins Williams yngre bror, som visade honom naken under en fest i las Vegas.

Laurence Pieau säger vidare att "hela världen kommer att tala om bilderna".

Brittiska hovet överväger nu vilka åtgärder man ska ta. Advokater i London och Paris är inkopplade.

Annons:
MEST LÄST PÅ EXPRESSEN.SE/NÖJE
Annons:
Annons:
EXTRA
EXTRA
Annons:
MEST LÄST I DAG
EXTRA
REBECCA STELLA SIMONSSONS BLOGG
Annons:
NÖJE
Senaste nytt
Annons:
MODEBLOGGEN
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST
EXTRA
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST
WEBBTEST
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader