Anders Bagge har gift sig med Sarah - och blev plastpappa på köpet.
Nu är Idoljuryns ordförande redo för nästa steg i relationen - egna barn.
- Jag skulle välkomna det med öppna armar, säger Anders Bagge dagen efter bröllopet.
Dagen efter Anders Bagges och Sarah Johanssons bröllop fortsatte firandet med släkt och vänner på Gotland.
- Det kändes så jäkla bra att gifta sig. Det var fantastiskt, vackert och fulländat, säger Anders Bagge till Expressen.
Bara de närmsta vännerna var på plats men Laila Bagge missade bröllopet - på grund av magsjuka.
- Ja hon fick problem med kistan. Det var väldigt synd för hon ville så gärna komma, säger Anders Bagge
Anders Bagge och Sarah Johansson träffades efter att han berättat om sin panikångest i Expressen. När Sarah läste om Anders problem tog hon kontakt via mejl - och då började kärleken att spira.
Var rädd för att bli plastpappa
I går strålade de nygifta i kapp - men ett tag var det nära att giftermålet mellan superproducenten och trebarnsmamman Sarah aldrig blev av. I slutet av december meddelade Anders Bagge via sin Facebookprofil att han var singel.
- Jag kände att jag var tvungen att tänka igenom vad som höll på att hända, säger han.
Nu berättar han för Expressen att det var hans rädsla inför tanken att bli tvungen att ta ansvar för tre små barn som spökade.
- Jag visste inte om jag kunde klara av rollen som plastpappa. Jag är inte van vid barn och har aldrig tidigare varit tillsammans med en kvinna som har haft barn. Varken Laila eller Petra innan dess hade barn, säger han.
"Dags att ta steget in i vuxenlivet"
Tankarna kulminerade vid årsskiftet men efter en tid kände Anders att han ville satsa på förhållandet med Sarah.
- Jag blev tvungen att tänka efter varför jag blev så stressad? Lösningen kom när jag byggde om hela ovanvåningen så att alla fick var sitt rum, säger han.
Plötsligt hade Anders Bagges enorma ungkarlslya med stora öppna ytor fått fyra nya rum.
- Nu har alla en egen plats och en egen säng och rummen är välisolerade. Tidigare har jag kunnat sova till klockan två men nu känner jag att det är dags att ta steget in i vuxenlivet, säger Anders Bagge.
Nu när Anders Bagge har gift sig med Sarah är han redo att axla papparollen - och börja köra barnen till dagis.
- Det är viktigt att de får känna att jag är mer än mammas pojkvän.
Sarah sträckte ryggen
Om vigseln och festen var perfekt så hade bröllopsnatten en del övrigt att önska.
- Jag tror inte att jag hann mer än att komma in i hotellrummet förrän jag somnade. Det kan jag erkänna, säger Anders Bagge.
Och morgonen var till och med snäppet värre.
- Min fru sträckte ryggen i natt. Inte på grund av någon gymnastik av något slag, säger Anders Bagge och förklarar sedan snabbt och att det rör sig om en nerv som har kommit i kläm.
- Hon kan knappt gå stackaren. Det var lite oflyt - men vi får ta igen det när vi kommer hem. Det finns fler nätter, säger han.
Apropå det ämnet - kommer det några småbaggar framöver?
- Kommer det så kommer det. Men om det händer så skulle jag välkomna det med öppna armar, säger Anders Bagge.