Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Storlek på text:
Skriv ut text
Anton Hysén och Sigrid Bernson dansar vals - en vals som jurytrion inte gillade så mycket som de tyck om Hyséns tidigare danser. Foto: Stefan Söderström Anton Hysén och Sigrid Bernson dansar vals - en vals som jurytrion inte gillade så mycket som de tyck om Hyséns tidigare danser. Foto: Stefan Söderström

Anton Hysén vals - juryn inte alls nöjd

Annons:

Vilken vals.

Och knappast de höga poäng som Anton Hysén är van vid.

- Det där var inte så bra, säger Tony Irving i sändningen om dansen.

Han har dansat sig in i tittarnas hjärtan.

Han har charmat jurytrion.

Han har ständigt fått höga poäng - hela 29 stycken förra veckan.

Men en vals ändrade allt.

Anton Hysén, 21, lyckades inte infria de högt ställda förväntningarna i fredagens direktsändning av "Let´s dance".

Och då var jurytrion - Dermot Clemenger, Tony Irving och Anna Wilson - inte alls så jublande positiva som de brukar vara efter att fotbollssnubben danslevererat som han brukar.

- Det var inte det bästa du har gjort. Ditt fotbarbete var inte det bästa, och jag hoppas inte att vi har sett det bästa av dig, för det där var inte så bra, säger Tony Irving i sändningen.

"Blivit bortskämda"

Dermot Clemenger kan inte annat än att hålla med.

- Vi har blivit bortskämda. Du har presterat på hög nivå, och vi har haft höga förväntningar, men den här valsen levde inte upp till förväntningarna.

- Jag vill se mer av din kvalitet, konstaterade Ann Wilson.

Publiken på plats buade åt juryns utlåtande.

Anton Hysén har upprepade gånger sagt sig ogilla vals, och kanske var det denna motvilja som visade sig på dansgolvet. Hans säger själv så här i TV4:

- Jag gjorde det jag skulle göra, och kom igenom koreografin. Sedan kanske man inte gör allting perfekt.

- Jag är mer för snabba danser. Jag kom igenom dansen, och det är jag skitnöjd med.

Anton Hysén fick sammanlagt 20 poäng för sin vals.

Annons:
Läs mer om
MEST LÄST PÅ EXPRESSEN.SE/NÖJE
Annons:
Annons:
Annons:
EXTRA
EXTRA
Annons:
MEST LÄST I DAG
EXTRA
REBECCA STELLA SIMONSSONS BLOGG
Annons:
EXTRA
BLOGG
Annons:
TV-BLOGGEN
BLOGG
MODEBLOGGEN
NÖJE
Senaste nytt
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader