Skriv ut Skriv ut Textstorlek: Textstorlek 1 Textstorlek 2 Textstorlek 3
Mischa Barton hånglade med Olivia Wilde i tv-serien "The O.C.".

Mischa Barton föredrar tjejkyssar

Trots att Mischa Barton är en van filmhånglare tycker hon att det kan vara jobbigt att kyssa sina manliga motspelare. Hon föredrar därför att tungbrottas med kvinnor.
- Det är mycket lättare och du kan skratta åt det, säger hon till sajten femalefirst.co.uk.

Mischa Barton får ofta roller där det krävs att hon ska kyssa tjejer - något hon absolut inte har något emot. Tvärtom. Skådespelerskan föredrar nämligen att hångla med tjejer framför kameran.
– Det är mycket lättare att kyssa en tjej. Man kan slappna av och skratta åt det, men om det är en man som man ska kyssa så blir hela grejen mycket mer stel, säger Mischa till sajten femalefirst.co.uk.

Får ofta kyssa tjejer på film

I tv-serien "The O.C." tungbrottades Mischa med vackra Olivia Wilde och i filmen "You & I" ingick det också en hel del lesbiska scener. Men exakt varför Mischa så ofta får roller där det krävs att hon ska hångla upp sina motspelerskor har hon ingen aning om.
– Jag vet inte varför det händer mig hela tiden, men många av mina manus innehåller mycket tjejkyssar. Men det är en en del av min karaktär och det stör mig inte, säger hon.

Av Elisabeth Vedin
elisabeth.vedin@expressen.se

Publicerat 29 juni 2009
Uppdaterad 29 juni 2009
Tyck till
Det finns 0 kommentarer på artikeln
Kommentera direkt
För att anmäla ett inlägg, klicka på Anmäl inlägg

BLOGG

KändiskollenDet senaste från bloggar och twitter

BLOGG

Oscar JulanderStilbloggen

 
Toppbild















Bottenbild