Har du tur?

Du kan bli miljonär. Ta chansen här!

Fixa fint i hemma – med små medel

Massor av inredningtips hittar du här!

Storlek på text:
Skriv ut text

Gratis cancerkontroll efter 11 september

Annons:

WASHINGTON. De omkring 70 000 överlevande brandmännen, poliserna och andra som först var på plats vid de kollapsande World Trade Center-tornen efter attacken den 11 september 2001 ska få gratis kontroller och behandlingar av cirka 50 cancerformer.

De amerikanska myndigheternas beslut föranleds av en oro över ökande ohälsotal bland räddningsarbetare som var med i New York och Pentagon efter angreppen.

Hittills har uppskattningsvis 1 000 människor dött i sjukdomar orsakade av giftiga ämnen efter explosionerna och bränderna.

Annons:
MEST LÄSTA HÄLSOARTIKLARNA
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:
SEX & RELATIONER
MEST LÄST I DAG
Annons:
HOROSKOP
HÄLSA
SEX & RELATIONER
Annons:
HÄLSA
HÄLSA
Annons:
MAGASINET
RELATIONER
HÄLSA
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:

Rapportera textfel

Tack för att du hjälper oss att rätta fel. Även om vi alltid försöker skriva så korrekta artiklar som möjligt kan det ibland smyga sig in felaktigheter. Därför uppskattar vi din felrapport. Rapportera vad i artikeln som inte stämmer i formuläret nedan. Det kan handla om stavfel, bildfel, syftningsfel eller faktafel. Var gärna så tydlig som möjligt angående vad felet gäller. Tack för din hjälp!

Felaktigt mejl
Du måste fylla i en kommentar:
Ajax loader